ULIČNA LED SVETILJKA ORN450
Orn 450
Tehnički podaci
Pristupaćnost
Mogućnost otvaranja
Uređaj se može otvoriti sa osnovnim alatima Unutrašnje komponente koje se mogu zameniti korišćenjem osnovnih alata.
Optička tehnologija
Zastakljeno
Refrakcioni optički sistem se sastoji od singlechip LED, PMMA sočiva sa 30- godišnjom garancijom za zaštitu od UV zračenja i žućenja usled starenja, aluminijumskog reflektora čistoće od 99,7% i ekstra prozirnog kaljenog stakla.
Standard
N 60598-1, EN 60598-2-3, EN 62471, EN 55015, EN 61547, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, UNI EN ISO 16474-3, UNI EN ISO 6270-1
Usklađenost
Zaštita
Test sa slanim sprejom ISO 9227
Test vibracije položen IEC 60068-2-6
Klase izolacije
Fotobiološka bezbednost
Plus
Orn 450
Dostupan optički sistem
ASIMETRIČNA RASPODELA \\
Orn 450
Fotometrijski podaci | Nazivni podaci LED modula
Nazivni podaci LED modula odnose se samo na LED izvore svetlosti u standardnoj verziji, sa temperaturom boje 4000 K, indeksom prikazivanja boja CRI 70 min. i temperaturom na spoju tj od 25°C. Nominalni podaci LED dioda su ekstrapolirani iz dokumentacije proizvođača.
Orn 450
Fotometrijski podaci | Nazivni podaci armature
Izmereni podaci armature odnose se na proizvode u standardnoj verziji, sa temperaturom boje od 4000 K, optikom tipa 3G i temperaturom okoline od 25°C.
Nudi se i mogućnost upravljanja uređajem sa prilagođenim strujama (•).
Dostupnost funkcija zavisi od konfiguracije. Za dobijanje svetlosnih fluksova i efikasnost armature u slučaju da se optički tip i/ili temperatura boje i/ili indeks prikazivanja boje razlikuju od standardnih, koristite faktore konverzije prikazane u tabelama.
FAKTOR OPTIČKE KONVERZIJE
SVETLOSNI FLUKS
FAKTOR KONVERZIJE Tk
SVETLOSNI FLUKS
FAKTOR KONVERZIJE CRI
SVETLOSNI FLUKS
Funkcije:
Standardna funkcionalnost
Fiksna struja
Tokom proizvodnje, svetiljka je unapred podešena sa fiksnom strujom među standardnim podešavanjima koja se pojavljuju u tabelama na strani 3. Po želji kupca, moguće je podesiti i određenu struju (prilagođeno podešavanje).
Virtuelna ponoć | Automatsko zatamnjivanje
Drajver je programiran da automatski priguši jačinu svetlosti u skladu sa vremenom. U skladu sa propisima, maksimalna snaga se podešava u početnim satima i pred kraj intervala vremena rada svetiljke. Tokom ovih sati saobraćaj je statistički veći. Jačina svetlosti se zatim prigušuje tokom centralnih sati intervala radnog vremena. Ovo upravljanje je ostvarljivo kroz proces samoučenja uređaja, koji uspostavlja centralnu tačku vremenskog intervala. Ovaj trenutak se naziva „virtuelna ponoć“ i to je tačka na koju se odnosi profil zatamnjivanja kako bi se znalo kada treba smanjiti jačinu svetlosti. Možemo da upravljamo do 8 sati programiranja koje se razvija oko virtuelne ponoći i do 5 koraka zatamnjivanja. Na ovaj način će se svetlosna snaga automatski prilagođavati, adaptirajući se tokom cele godine trajanju noći, pozivajući se na unapred podešene parametre na osnovu centralne tačke intervala radnog vremena.
CLO Konstantna jačina lumena
Performase LED dioda neizbežno opadaju tokom vremena. Ovo smanjenje svetlosti može se nadoknaditi postepenim povećanjem struje LED svetla tokom njegovog životnog veka, što odgovara postepenom povećanju jačine lumena proporcionalno količini koja se prirodno amortizuje.
Funkcionalnost na zahtev
DALI2 Sistem kontrole i nadzora
Uređaj na zahtev može biti opremljen komunikacionim interfejsom DALI2. Ovaj protokol omogućava daljinsko praćenje i kontrolu putem Dali kontrolnih sabirnica.
D4i
Uređaj na zahtev može biti opremljen sa D4i sertifikovanim napajanjem. Ovo je idealno rešenje za bežične senzore i/ili komande. Ovaj sistem je razvijen da integriše različite sisteme za zadovoljavanje zahteva pametnih gradova. Uključen je DALI2 protokol + pomoćno napajanje (AUX) za napajanje uređaja i senzora. Ovaj sistem je obično potreban kada se koristi Zhaga Lumawise utičnica.
LINIJSKI PREKIDAČ
Ova funkcionalnost korišćenjem dodatne žice unutar voda ulične rasvete omogućava prigušivanje do unapred podešenog nivoa. Na primer, centralizovani tajmer može promeniti ovu vrednost sa 100% na 50%, i obrnuto
AMPDIM
Ova funkcija omogućava zatamnjivanje pomoću strujnog voda koji kontroliše regulator protoka koji se nalazi ispred. Za ovu funkciju, kontroler protoka mora da koristi amplitudnu modulaciju (AM).
NEMA | Nema utičnica (7-pinske)
Nema utičnica je 7-pinski konektor/utičnica sa stepenom zaštite IP66, koji je postavljen na uređaj kako bi se mogao povezati sa različitim uređajima kompatibilnim sa ANSI C136 i opremom za daljinsko upravljanje.
Ovi uređaji se mogu instalirati tokom ili nakon ugradnje rasvetnih tela. NEMA utičnica može da obezbedi prekid napajanja i može A B da ostvari interfejs sa DALI sabirnicama i/ili 1-10V zatamnjivanje. Kompatibilnа je sa vezom čvora od tačke do tačke i senzorima sumraka itd.
ZHAGA Lumawise Zhaga utičnica (4-pinska)
Lumawise Zhaga utičnica je mali i kompaktan 4-pinski konektor/utičnica, koji se idealno uklapa u dizajn svetiljki. Sa ZHAGA Lumawise utičnicama moguće je instalirati uređaje, senzore, ZHAGA daljinske upravljače tokom ili nakon ugradnje rasvetnih tela. Ova utičnica je obično potrebna zajedno sa funkcijom DALI senzora, koja uključuje DALI2/D4i komunikacioni protokol pored 12/24V pomoćnog porta za napajanje senzora. Kompatibilna je sa rešenjima bežične kontrole od tačke do tačke i SMART CITY aplikacijama za kontrolu i nadgledanje infrastrukture javnog osvetljenja.
SENZOR PRISUSTVA
Proizvod može biti opremljen senzorom prisustva tipa zhaga book 18 u donjem delu svetiljke. U ovom slučaju rasvetno telo ima Zhaga utičnicu i drajver D4I. Veoma je važno pažljivo proceniti kontekst instalacije (visina i podloga) prema dijagramu senzora uređaja
Daljinski upravljač trećeg proizvođača
Uređaji su kompatibilni sa većinom daljinskih upravljača nezavisnih proizvođača, sistemima za komunikaciju na električnim vodovima, ožičenim sistemima (sabirnicama) i bežičnim sistemima.
Primer podešavanja u 4 koraka sa virtuelnom ponoći
CLO kompenzacija toka svetlosti
7-pinska Nema utičnica 7 (A) i IP66 (B) poklopac
4-pinska Lumawise Zhaga utičnica (C) i IP66 poklopac (D)
Primer ugradnje Lumawise Zhaga utičnice
Primer ugradnje senzora prisustva
Ciklusi zaštite
Proizvodi su izvedeni od livenog gvožđa, čelika i aluminijuma. Materijali se biraju i obrađuju tako da se maksimiziraju performanse i kvalitet.
POCINKOVANI ČELIK
Zaštita pocinkovanih čeličnih površina za stubove
Zaštita pocinkovanih čeličnih elemenata postiže se sledećim koracima:
- Mikro peskarenje;
- Prvo nanošenje epoksidnog sloja, a zatim:
Obrada > Sušenje > Hlađenje; - Nanošenje sloja akrilne glazure nakon čega sledi:
Obrada > Sušenje > Hlađenje; - Pakovanje se vrši nakon sušenja od najmanje 24 h na sobnoj
temperaturi.
Zaštita pocinkovanih čeličnih površina za nosače i pastorale
Zaštita pocinkovanih čeličnih elemenata postiže se zahvaljujući sledećem:
- Mikro peskarenje;
- Potapanje u fosfor za kiseljenje na nivou pH u rasponu od 1,5 do 3;
- Ispiranje demineralizovanom vodom;
- Nanošenje prvog sloja praha;
- Paljenje peći;
- Nanošenje završnog sloja praha;
- Pečenje završnog sloja praha na 180oC (356oF);
- Hlađenje.
LIVENO GVOŽĐE
Zaštita površina od livenog gvožđa za osnove
Zaštita elemenata od livenog gvožđa postiže se sledećim tretmanima:
- Površinsko mikro peskarenje;
- Jednokomponentno cinkovanje potapanjem praćeno sledećim:
Obrada > Sušenje > Hlađenje; - Nanošenje epoksidnog liskunog prajmera praćeno sledećim:
Obrada > Sušenje > Hlađenje; - Nanošenje akrilnog emajla praćeno sledećim:
Obrada > Sušenje > Hlađenje; - Pakovanje se vrši nakon sušenja od najmanje 24 h na sobnoj temperaturi.
LIVENI ALUMINIJUM
Zaštita livenih aluminijumskih površina za svetlosne armature, vrhove, obloge i pastorale
Svetlosne armature, nosači, pastorale i liveni pribor prolaze kroz ciklus nanošenja praha kojim se stvara barijera koja sprečava koroziju metalnih delova. Pored toga, ova barijera čini završni proizvod usklađenim sa projektnim specifikacijam,a u smislu hrapavosti površine, boje i refleksije.
Ciklus se sastoji od sledećih koraka:
- Mikro peskarenje;
- Vruća kupka za kiseljenje u rastvoru za fosfoodmašćivanje na bazi cinka;
- Pranje vodom;
- Ispiranje demineralizovanom vodom i naknadno sušenje;
- Nanošenje prvog sloja nakon čega sledi pečenje u peći na 180°C (356°F);
- Završno nanošenje sloja praha pomoću proizvoda visoke izdržljivosti i konačno pečenje u peći na 180°C (356°F).
Test sa slanim sprejom
Vrhunski kvalitet takvih tretmana potvđuje se testovima sa slanim sprejom obavljenim u skladu sa standardom ISO 9227:2017 Testiranje sa neutralnim slanim sprejom (NSS).
Test je sproveden u trajanju od 8.000 sati na 35°C (95°F) i demonstrira se kroz objavljen test izveštaja.